Depilacja w krakowskich salonach kosmetycznych

Gładka skóra pozbawiona nadmiernego owłosienia jest uważana za bardzo estetyczną, dlatego też wiele kobiet w ostatnim czasie decyduje się na zabiegi depilacji rożnymi sposobami.

Wśród depilacji (wikipedia.org/wiki/Depilacja) możemy wyróżnić wiele metod. Zaczynając od metod czasowych mechanicznych, kończąc na długotrwałych fizycznych. Najbardziej popularną metodą depilacji jest depilacja mechaniczna krótkotrwała, która polega na ścięciu włosków jedynie wystających ponad powierzchnię skóry. Zabieg ten posiada wielu zwolenników, ze względu na szybki efekt oraz niski koszt. Do depilacji tego typu należy odpowiednio przygotować skórę, aby uniknąć podrażnień. Przed wykonaniem zabiegu należy zmoczyć skórę. Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć wiele kosmetyków zmiękczających włoski, są to na przykład pianki do golenia. W ostatnim czasie w drogeriach kosmetycznych można nabyć pianki zawierające glicerynę, która poza zmiękczaniem włosków jednocześnie pielęgnuje naszą skórę i sprawia, że od razu po goleniu staje się ona miękka i nawilżona. Dobrym posunięciem jest wykonanie peelingu mechanicznego zaraz po odbyciu zabiegu depilacji mechanicznej maszynką. Pozwoli to zapobiec wrastaniu się włosków oraz zapobiegnie powstawaniu podrażnień i zakażeń. Wiele z maszynek do golenia, które możemy znaleźć w drogeriach kosmetycznych są przeznaczone do wielorazowego użycia, jednak tutaj pojawia się pytanie jak o nie właściwie dbać. Po każdym wykonanym zabiegu depilacji należy umyć maszynkę pod bieżącą wodą, co pozwoli nam na usunięcie owłosienia, które może pozostać na jej powierzchni. Po dokładnym umyciu zalecane jest wysuszenie maszynki jednorazowym ręcznikiem, a następnie zdezynfekowanie na przykład spirytusem salicylowym. Zabieg ten pozwoli zapobiec powstawaniu szkodliwych bakterii, które mogłyby źle wpłynąć na stan naszej skóry podczas kolejnej depilacji. Wadą tego zabiegu jest bardzo krótkotrwały efekt, ponieważ włoski odrastają w ciągu dwóch dni, dlatego też wiele kobiet, które nie chcą wydawać dużej sumy pieniędzy, jednak oczekują długotrwałego efektu, decydują się na depilację woskiem bądź pastą cukrową. Zabieg ten można wykonać w salonie kosmetycznym pod okiem wykwalifikowanej kosmetyczki. Depilacja tego typu pozwala na uzyskanie efektów utrzymujących się około dwóch tygodni.

Zabiegi depilacji można wykonać w Krakowie w wielu salonach kosmetycznych (swiaturody.com/krakow,kosmetyczka,9.html). Należy jednak pamiętać o tym, aby przed udaniem się do konkretnego salonu kosmetycznego sprawdzić jakimi opiniami się cieszy. Pamiętajmy, że najlepiej korzystać z usług profesjonalistów, którzy dobrze znają się na swojej pracy.

«
»

One comment on “Depilacja w krakowskich salonach kosmetycznych”

  1. Amika pisze:

    Dwa tygodnie to nawet sporo jeśli chodzi o efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>