Naturalne metody walki z próchnicą

Próchnica (nowinki na wikipedii) to choroba społeczna, która w Polsce zbiera ogromne żniwo. Szacuje się, że młodzież wejdzie w dorosłe życie z niepełnym uzębieniem. Jeśli chodzi o osoby dorosłe, to aż 99% Polaków ma problem z próchnicą i chorobami przyzębia. Dla porównania w krajach skandynawskich problem ten dotyka 15% społeczeństwa. Standardowo za próchnicę wini się słodycze, a mało kiedy mówi się o niewłaściwej higienie jamy ustnej. Całej sprawie winna jest bakteria Streptococcus mutans, która wytwarza płytkę nazębną – to ona właśnie ułatwia powstawanie szkodliwej dla zdrowia i urody próchnicy.

Próchnica to nie tylko szkoda na urodzie

Niepełny uśmiech bywa powodem do kompleksów i wstydu. Nie wypada nie mieć pełnego uzębienia i nie chodzi tutaj wyłącznie o walory natury estetycznej. Próchnica uderza w zdrowie, które jest zdecydowanie ważniejsze niż uroda. Rozsiewa ona bakterie po całym ciele, które mogą w skrajnych przypadkach doprowadzić do ogólnego zakażenia organizmu, a w mniej skrajnych – do wielu chorób na przykład: zapalenie stawów, zapalenie zatok, ból głowy, ropnie a także wiele innych, które będą wymagały antybiotykoterapii i natychmiastowej ekstrakcji pożartych przez próchnicę zębów.

Skąd się bierze fatalny wynik związany z istnieniem próchnicy?

W rzeczy samej w Polsce kuleje profilaktyka zdrowotna – i to w każdym jej obszarze. Ludzie chodzą do lekarza dopiero wtedy, gdy zaczyna się dziać coś niepokojącego. Tymczasem regularne wizyty kontrolne mogą zatrzymać próchnicę tuż po jej powstaniu – co potwierdzają dobrzy dentyści z Rzeszowa (opinie z dentysta-stomatolog.com). Czekanie z wizytą w gabinecie stomatologicznym działa na szkodę pacjenta, natomiast „robi dobrze” samej próchnicy, dla której jama ustna bez opieki stomatologa jest istnym rajem do szybkiego rozwoju i potęgowania liczby zębowych ofiar.

Pożegnać myślenie o NFZ

Polacy mają obawy co do cen za prywatne leczenie, dlatego też nastawiają się w większości przypadków na świadczenia z NFZ. W przypadku leczenia stomatologicznego są one bardzo mocno ograniczone, dlatego też czekanie na możliwość ich wykorzystania mija się z jakimkolwiek celem. Pacjenci szczerze polecają wizyty w prywatnych gabinetach stomatologicznych.

«
»

One comment on “Naturalne metody walki z próchnicą”

  1. Luke pisze:

    Nie jeść słodyczy – niestety to największe zło!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>