Zadbaj o swój zgryz

Zdrowe zęby to nie tylko kwestia śnieżnobiałego uśmiechu niczym z reklamy pasty do zębów. Obok tego podstawowego elementu występuje także szereg innych czynników, które determinują to czy nasza jama ustna jest w pełni zdrowa, czy też wymaga opieki specjalisty. Jedną z najczęściej występujących dolegliwości jamy ustnej poza próchnicą zębów jest krzywy zgryz.

Źle układające się szczęki to nie jest tylko i wyłącznie kwestia nieestetycznego wyglądu. Wbrew obiegowej opinii krzywy zgryz jest groźny dla zdrowia zębów jako takich oraz całości naszej jamy ustnej. Trzeba przy tym pamiętać, że obecne aparaty ortodontyczne nie są już tak szpecące jako miało to miejsce jeszcze kilka lat temu, a ich noszenie wcale nie kojarzy się już wyłącznie z brakiem atrakcyjności. Dlatego też nim pojawią się poważne problemy, należy udać się do specjalisty wtedy, kiedy mamy już pierwsze podejrzenia co do właściwego układania się naszego zgryzu. Dzięki takiej wizycie możliwe będzie nie tylko rozwianie wątpliwości co do prawidłowego zgryzu, ale także ustalenie ewentualnych środków zaradczych, w przypadku występowania dolegliwości.

Pojawienie się dolegliwości związanych z krzywym zgryzem może mieć swoje źródło w bardzo wielu czynnikach. Nie jest tak jak sądzi wiele osób, że krzywy zgryz to tylko kwestia genów. Jego przyczyn należy się doszukiwać przede wszystkim w dzieciństwie. To wtedy wskutek nadmiernego korzystania ze smoczka lub też ssania kciuka pojawiają się nawyki, które powodują krzywy zgryz. Powód wystąpienia wady zgryzu mieć swoje źródło w życiu płodowym lub też komplikacji w trakcie porodu.

Zęby, które rosną w niewłaściwy sposób stanowią wyjątkowe zagrożenie dla estetyki naszej jamy ustnej. Nie jest to jednak tylko kwestia ich symetryczności ale przede wszystkim tego jako wpływają na siebie. Nachodzące na siebie zęby stwarzają problemy we właściwej higienie co z kolei może w prostej linii prowadzić do próchnicy. Co więcej, źle pracujący zgryz może być powodem pojawienia się schorzeń stawów szczękowo skroniowych. Objawia się to szumami w uszach lub też zawrotami głowy. Dlatego tez idąc do dentysty na regularny przegląd warto zwrócić jego uwagę na to jak układają się nasze zęby. Gabinet stomatologiczny w Opolu będzie tak dobrym miejsce na to by zasięgnąć pierwszej opinii na temat naszego zgryzu.

«
»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>